Spojená škola, Lomonosovova 8, TRNAVA

• Branné cvičenie

8.,11.,12. júna 2018 sa uskutoční trojdňové účelové cvičenie na ochranu človeka a prírody pre žiakov tretích ročníkov. Žiaci prvých a druhých ročníkov sa zúčastnia tohto cvičenia iba v jeden deň, a to v piatok 8.6.2018

• Medzinárodný deň detí

Slnečné počasie, dobré jedlo a oddych, aj taký bol Medzinárodný deň detí v našej škole. Pri tejto príležitosti sme zorganizovali pre žiakov OUI opekanie v prírode, ktoré sa konalo na verejnom ohnisku v rekreačnej zóne Kamenný mlyn. Uvoľnenú atmosféru tohto podujatia sme si všetci užili :-)

• Celoslovenská súťaž zručností v uč.odbore "obchodná prevádzka- práca pri príprave jedál"

Žiačky Monika Samelová (I.r) a Nikoleta Baranovská (II.r) z učebného odboru obchodná prevádzka -práca pri príprave jedál boli našu školu reprezentovať na CELOŠTÁTNEJ SÚŤAŽI PRAKTICKÝCH ZRUČNOSTÍ A TEORETICKÝCH VEDOMOSTÍ ŽIAKOV v OU v Kremnici. Súťaž pozostávala z praktickej a teoretickej časti.

• Celoslovenská súťaž zručností v uč.odbore "murár"

Žiaci druhého ročníka Dávid Pilo a Štefan Pustakurty sa zúčastnili CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE zručností žiakov odborných učilíšť v učebnom odbore murárske práce v RC Hlohovec. Z 13 súťažných družstiev sa umiestnili na 4.mieste. Za vzornú reprezentáciu školy im ďakujeme.

• Beseda "prevencia kriminality mládeže a boj proti extrémizmu"

Nakoľko negatívne prejavy správania žiakov majú veľmi blízko ku kriminalite, v oblasti bezpečnosti a prevencie sa uskutočnila v našej škole beseda pre žiakov prvých a druhých ročníkov zameraná na prevenciu kriminality mládeže a zvyšovanie právneho povedomia mládeže pod vedením pplk. doc. PhDr. M. Ondicovej, PhD. z Katedry kriminológie Akadémie Policajného zboru v Bratislave.

• Svetový deň mlieka

Svetový deň mlieka pripomína význam konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov ako dôležitej zložky výživy. Mlieko je významným zdrojom bielkovín, vitamínov, minerálov a iných látok, ktoré sú zdrojom výživy pre ľudský organizmus. Tento deň sme si v škole pripomenuli konzumáciou mlieka či ochutnávkou syrov.

• Beseda "boj proti obchodovaniu s ľuďmi"

Dnes v našej škole prebehla beseda určená pre žiakov tretích ročníkov. Jej témou bol "boj proti obchodovaniu s ľuďmi" pod vedením pplk. doc. PhDr. M. Ondicovej, PhD. z Katedry kriminológie Akadémie Policajného zboru v Bratislave. Cieľom besedy bolo infomovať žiakov o rizikách práce v zahraničí, o prevencii pred neľudským zaobchádzním, o otrockej práci...

• Májový kvet 2018

Žiaci z učebného odboru záhradník mali príležitosť potešiť svoju dušu pohľadom na pestrofarebný koberec letničiek, skalničiek, drevín, či liečivých bylín alebo nabrať nové inšpirácie. Zúčastnili sa totiž obľúbeného trnavského kvetinového rínku Jeho súčasť tvoria stánky remeselníkov, prednášky z oblasti starostlivosti o kvety a záhradu, praktické návody na pestovanie rôznych druhov kvetov, ukážky práce šikovných aranžérov, ako aj bohatý sprievodný kultúrny program.

• Celoslovenská súťaž zručností

Žiačky Simona Kovačičová a Eva Vyhlídalová sa zúčastnili  CELOŠTÁTNEJ SÚŤAŽE V ODBORE CUKRÁR v SŠ v Hlohovci. Spomedzi 9 súťažných družstiev sa naše dievčatá umiestnili na 4.mieste. Za vzornú reprezentáciu školy im ďakujeme.

• Západoslovenské múzeum

27.4.2018 sme navštívili Západoslovenské múzeum, ktoré sídli v komplexe budov bývalého kláštora klarisiek. Spolu so zaujímavými zbierkami a výstavami tak samotný priestor umocnil náš zážitok z návštevy múzea.

• Mladý tvorca 2018

26.apríla 2018 sme sa zúčastnili 26. ročníka celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl a stredísk praktického vyučovania, ktoré sa konalo na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

• Rodičovské združenie

Pozývame Vás na triednu schôdzu rodičovského združenia, ktorá sa uskutoční 27.4.2018 o 13.00 hod. Dúfame, že sa v záujme svojho dieťaťa schôdze zúčastníte.

• Výberové konanie
  • Nástup na vyučovanie po vianočných prázdninách

Po vianočných prázdninách začína riadne vyučovanie v pondelok 8.1.2018. Nástup na internát je v nedeľu 7.1.2018 od 19:00h.

• Vznik novej školy - SPOJENÁ ŠKOLA, Lomonosovova 8, Trnava

Dňa 1.1.2018 vznikla spojením Odborného učilišťa internátneho, Lomonosovova 8, Trnava a Špeciálnej základnej školy internátnej, Lomonosovova 8, Trnava nová škola s názvom Spojená škola, Lomonosovova 8, Trnava, ktorá má dve organizačné zložky: Špeciálna základná škola internátna, Lomonosovova 8, Trnava a Odborné učilište internátne, Lomonosovova 8, Trnava.

• DoD v našej škole
  • Výchovný koncert

Rodinná folklórna skupina Hlbockí zúročili svoje doterajšie skúsenosti a obohacujú mladšie generácie o vedomosti z kultúrneho bohatstva a dedičstva, aby poznali, na čo môžu byť právom hrdí. Tentokrát sa na našej škole predstavia 20.11.2017 s výchovným koncertom "NESIEME VÁM NOVINU". V predstavení sa orientujú na Vianoce, vianočné zvyky a tradície, ale aj na zvyky, ktoré Vianociam predchádzajú.

• Rodičovské združenie

Oznamujeme rodičom, že dňa 10. novembra 2017 sa o 14.30 hod uskutoční triedne rodičovské združenie Ďakujeme za Vašu účasť.

• Škola - video

Ako to vyzerá na našej škole si môžete pozrieť v priloženom videu.

• Divadelné predstavenie

Príbeh plný fantázie, napätia a nečakaných zvratov ožil na doskách Divadla Jána Palárika. Žiaci našej školy sa tejto famóznej inscenácie zúčastnili. Dobrodružnú, hudobnú komédiu Ostrov pokladov odporúčame vidieť všetkým dobrodruhom a romantikom sveta.