Dotácia TTSK

Spojená škola, Lomonosovova 8, Trnava v rámci grantového programu Fond na rozvoj Trnavského kraja získala od TTSK na realizáciu projektu Vzdelávanie a senzorická integrácia autistov a žiakov s mentálnym postihnutím výšku dotácie 20000,00 .

Z dôvodu zriadenia novej organizačnej zložky - Základnej školy pre žiakov s autizmom, vybavila jej priestory novými oknami v 4 triedach. Na základe hygienických požiadaviek sme do priestorov jednotlivých tried dotiahli prívod vody a s ňou aj kanalizáciu. V dvoch miestnostiach sme vymenili poškodenú podlahovú krytinu. Do triedy sme položili linoleum a do multisenzorickej miestnosti koberec.

Triedy sme zariadili potrebným nábytkom, lavicami a stoličkami, školskými tabuľami a nevyhnutnými učebnými kompenzačnými pomôckami.

Z dôvodu senzorickej integrácii žiakov s autizmom a žiakov s mentálnym postihnutím sme v škole zriadili jednu miestnosť na zriadenie multisenzorického prostredia slúžiaceho na relaxáciu a upokojenie, ktorá rovnako slúži na stimuláciu, aktivizáciu a rozvoj zmyslov. Žiaci ju radi denne navštevujú za sprievodu pedagógov, aby v nej prežili príjemné zážitky, relaxáciu a upokojenie, ktoré nemôžu zažiť v prirodzenom prostredí triedy. V špeciálne upravenom prostredí na zmysly jednotlivca pôsobia svetlá, hudba, príjemné textúry, povrchy a iné podnety. Vďaka kobercu sa deti môžu hrať na zemi a nenútene získavať nové skúsenosti a zážitky.